Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bordeaux, Médoc, Médoc AP

Médoc AP jest synonimem wysokiej jakości wina, tradycji i prestiżu. Region ten przyciąga miłośników wina z całego świata – i nie ma w tym nic zaskakującego. Médoc AP oferuje wina, które są symbolem francuskiego winiarstwa.

Médoc AP, położony na lewym brzegu rzeki Garonne, na północ od Bordeaux, ma długą i bogatą historię. Uprawa winorośli w tym regionie rozpoczęła się już w czasach rzymskich, ale prawdziwy rozkwit nastąpił dopiero w XVII wieku. To wtedy miejscowi rolnicy przekształcili podmokłe tereny w żyzne winnice. Przełomowym momentem była klasyfikacja win z 1855 roku (dokonana na polecenie Napoleona III), która uwydatniła prestiż tutejszych win.

Geografia regionu Médoc AP jest równie fascynująca jak jego historia. Winnice rozciągają się tu na 5,56 tys. hektarów wzdłuż Żyrondy (ujścia Garonny i Dordogne do Zatoki Biskajskiej). Gleby są tu zróżnicowane: od żwirowych, aluwialnych (dobrych dla cabernetów) po gliniaste i piaszczyste (dobrych dla merlotów). To właśnie ta różnorodność sprawia, że Médoc AP jest idealnym miejscem do uprawy różnych odmian winorośli. Klimat jest umiarkowany, z łagodnymi zimami i ciepłymi, suchymi latami.

Médoc AP specjalizuje się w czerwonych winach, które są pełne, złożone i mają wyraźne taniny. Dominują tu takie odmiany jak cabernet sauvignon, merlot, petit verdot i malbec. Wina z Médoc AP charakteryzują się aromatami czarnych owoców, lukrecji, ziemi, tytoniu, palonej kawy i przypraw, a wiele z nich ma imponujący potencjał do starzenia.

Zakaz sprzedaży
Wino Goulee by Cos d'Estournel
Wino czerwone Wytrawne Francja 2017
169,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu