Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bordeaux, Médoc, Margaux AP

Bordeaux, Médoc, Margaux AP
Tak szerokiej gamy Grand Crus Classés jak w Margaux AP nie znajdzie się w żadnej innej apelacji. Margaux jest domem dla Premier Cru Château Margaux, a także 20 innych bordoskich Grand Cru Classés sklasyfikowanych już w 1855 roku.

Margaux AP leży w pobliżu południowego krańca Haut-Médoc, w regionie Bordeaux. Winorośle pojawiły się tu już w czasach gallo-rzymskich. Pierwszy znany tekst, który dokumentuje uprawę winorośli w Margaux AP, pochodzi z 1705 roku – wspomina właśnie o Château Margaux, która w 1855 roku została sklasyfikowana jako Premier Cru. Apelacja Margaux AP jest tak wyjątkowa, ponieważ mieści w sobie pełną gamę win: od Premier Grand Cru (klasa pierwsza) do Cinquièmes Crus (klasa piąta), ale również słynne Crus Bourgeois i Crus Artisans.

W apelacji Margaux AP występuje przewaga żwiru z rzeki Garonne. Winorośle rosną w wapienno-gliniastym podłożu. Takie warunki sprzyjają wzrostowi korzeni i pozwalają na dobry drenaż. Ze względu na różnice w glebie wina z AP Margaux mogą wahać się od średnio do pełnych, od delikatnie aromatyzowanych do wysoce skoncentrowanych. Wszystkie wina tej apelacji łączą aromatyczny bukiet, jedwabistość i niezwykła równowaga.

W winach z Margaux dominuje odmiana cabernet sauvignon. Merlot i cabernet franc są używane rzadziej i raczej w blendach. Ze względu na doskonały potencjał starzenia najlepsze wina z Margaux są cenione przez kolekcjonerów.

Zakaz sprzedaży
Wino Chateau Lascombes
Wino czerwone Wytrawne Francja 2012
729,00 750 ml
Wino Chateau Desmirail
Wino czerwone Wytrawne Francja 2018
325,00 750 ml
Wino Chateau de Giscours
Wino czerwone Wytrawne Francja 2014
499,00 750 ml
Wino La Sirene de Giscours
Wino czerwone Wytrawne Francja
269,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu