Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bordeaux, Médoc, Haut-Médoc AP

Bordeaux, Médoc, Haut-Médoc AP
Haut-Médoc AP jest jedną z najbardziej renomowanych i historycznych apelacji w regionie Bordeaux we Francji. Obejmuje słynne gminy Saint-Estèphe, Pauillac, Saint-Julien i Margaux, ale także winnice otaczające te apelacje.

Apelacja Haut-Médoc AP znajduje się w regionie Bordeaux, na lewym brzegu rzeki Gironde, na północ od miasta Bordeaux. To część większego regionu Médoc. Wina z apelacji Haut-Médoc AP powstają z tradycyjnych odmian Bordeaux, czyli cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc, petit verdot i malbec. W wielu winnicach dominują właśnie krzewy cabernet sauvignon, które mają tu idealne warunki – ciepłe, dobrze przepuszczalne żwirowo-piaszczyste tarasy. Domieszka gliny i żwiru, wpływ klimatu oceanicznego i ciepłe lata znacznie sprzyjają dojrzewaniu winogron.

Wina z Haut-Médoc AP są znane z elegancji, równowagi i długowieczności. Ich jakość i renomę odzwierciedla klasyfikacja jako Grand Cru Classé lub Cru Bourgeois. Wina mają tendencję do wykazywania dojrzałych owocowych aromatów, połączonych z nutami drewna i przypraw, szczególnie w przypadku win starzonych w dębowych beczkach.

Zakaz sprzedaży
Wino Chateau de Lamarque
Wino czerwone Wytrawne Francja 2017
165,00 750 ml
Wino Donjon de Lamarque
Wino czerwone Wytrawne Francja 2015
95,00 750 ml
Wino Chateau La Tour Carnet
Wino czerwone Wytrawne Francja 2015
345,00 750 ml
Wino Chateau Camensac
Wino czerwone Wytrawne Francja 2018
249,00 750 ml
Wino Chateau Cantemerle
Wino czerwone Wytrawne Francja 2017
299,00 750 ml
Wino Chateau Lestage Simon Cru Bourgeois Haut-Medoc AP
Wino czerwone Wytrawne Francja 2016
125,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu