Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bordeaux, Lalande-de-Pomerol AP

Bordeaux, Lalande-de-Pomerol AP
Choć sąsiedztwo apelacji Pomerol sprawia, że Lalande-de-Pomerol AP jest często pomijana na enoturystycznych trasach, nie warto tracić jej z oczu! Ta apelacja oferuje niesamowite merloty. Została ustanowiona w 1936 roku i dzisiaj jest domem dla ponad 150 winnic mieszczących się na 1154 hektarach ziemi.

Lalande-de-Pomerol AP mieści się w Bordeaux w południowo-zachodniej Francji, na obszarze znanym jako Libournais. W apelacji znajdują się dwie główne miejscowości: Lalande-de-Pomerol i Néac, choć  zdecydowanie więcej uwagi winiarze przykuwają rzekom. To one definiują granice apelacji, wpływają na klimat i dyktują skład gleb regionu.

Winnice wokół Néac są sadzone na gliniasto-żwirowych glebach, dlatego rośnie tu więcej krzewów merlot. Gleby wokół Lalande są obfite w piaski nagromadzone przez rzeki Isle i Dordogne. Rosną tu więc winogrona cabernet, które preferują gleby swobodnie drenujące.

W apelacji Lalande-de-Pomerol AP tylko czerwone wina są klasyfikowane jako Lalande-de-Pomerol AOP. Powstają głównie z odmiany merlot, ale mogą również zawierać cabernet franc, cabernet sauvignon i malbec. Mają wyrazisty nos z nutami czerwonych jagód, a te, które dojrzewały w dębowych beczkach, rozwijają nuty śliwek i skóry. Na podniebieniu można poczuć mocną ekspresję z jedwabistymi taninami.

Zakaz sprzedaży
Wino Chateau Marcadis Lalande de Pomerol AP
Wino czerwone Wytrawne Francja 2019
99,00 750 ml
Wino Chateau Sergant
Wino czerwone Wytrawne Francja 2020
139,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu