Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Zsadanyi

Zsadanyi
Historia Winnicy Zsadányi zaczyna się od wyjazdu do Tokaju w 2000 r., kiedy to właściciele posiadłości aktywnie poszukiwali domu wakacyjnego w okolicach Balatonu. Szybko zakochali się w Tállyi i okolicach, aż w końcu związali się z tym regionem na stałe.

Kupując dom, właściciele wielohektarowy teren traktowali jako inwestycję i nie troszczyli się o rosnące na nim winorośle. Jednak po kilku latach, winiarstwo stało się integralną częścią ich życia. Swój wakacyjny azyl zaczęli odwiedzać coraz częściej. Milowym krokiem była produkcja pierwszego wina – Görbe 2006. To było wino, które zachęciło rodzinę, by lepiej poznać winnice Tállya, cieszące się w dawnych czasach wysokim prestiżem.

Odkrywając wartość Tállyi, rodzina stworzyła zespół, który dzielił się swoimi pomysłami i doświadczeniem podczas dopasowywania terroir, odmian oraz rodzajów win. Od 2010 roku István Hudák jest odpowiedzialny za uprawę winorośli i produkcję wina w winnicach i winiarni Zsadányi. Jego praca zapoczątkowała nową erę w życiu winnicy. Rozpoczęto wręcz archeologiczne prace nad starymi winoroślami, dzięki którym udało się uratować kilka działek ze starymi winoroślami z lat 40., 50. i 60. XX wieku. Rozmiar odnowionych i zrekultywowanych działek stale się powiększa, pojawiają się też nowe nasadzenia. Obecna teren obsadzony winoroślami osiągnął 35 ha.

Zsadányi posiada działki w 15 różnych winnicach, co zapewnia niesamowity poziom różnorodności. W zależności od rocznika, butelkuje 5-7 win z jednej winnicy. Stosowana przez Zsadányi technologia to świadome łączenie nowoczesnych i tradycyjnych metod. W przypadku większości win, dojrzewanie w dębie stanowi integralną część procesu winiarskiego, a jego zakres ustalany jest na podstawie cech winnic i roczników.

Dzięki miejscom takim jak Winnica Zsadányi, Tállyi ponownie stała się perełką winiarstwa z charakterystycznymi i eleganckimi winami wytrawnymi i aszús.

Zakaz sprzedaży
Wino musujące Zsadanyi Tokaj Brut Furmint
Wino białe Wytrawne Węgry 2011
119,00 750 ml
Wino Zsadanyi Tokaj Aszu 6 Puttonyos Furmint
Wino białe Słodkie Węgry 2010
349,00 500 ml
Wino musujące Zsadanyi TKJ Rose
Wino różowe Półwytrawne Węgry 2019
31,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu