Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Winnice Kojder

WInnice Kojder
Winnice Kojder to rodzinne przedsięwzięcie prowadzone przez rodzeństwo – Annę i Artura, którym w uprawie winorośli na co dzień pomagają zarówno dziadkowie, jak i rodzice.

Winnice Kojder mieszczą się w województwie zachodniopomorskim, w miejscowości Babinek niedaleko Szczecina, w Otulinie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Panuje tu niepowtarzalny, wyjątkowy mikroklimat. Obszar ten tworzą wysoczyzny polodowcowe moreny dennej, budowane przez piaszczyste gliny zwałowe. W niektórych miejscach występują również złoża kredy, które nadają winu wyjątkowy smak.

Winnice Kojder to miejsce oparte na przyjaźni, serdeczności, rodzinnej pasji przejawiającej się od pokoleń. Przede wszystkim jednak to wielkie spełnione marzenie rodziny. Rodzice zabierali w dzieciństwie swoje dzieci – aktualnych właścicieli, rodzeństwo Annę i Artura – na wakacje do jednego z najstarszych regionów winiarskich na świecie, czyli do Włoch. Patrząc na spektakularne winnice, budziła się rodzinna pasja do ziemi, jej owoców.

Marzenia się spełniają, dlatego rodzina w końcu dopięła swego – założyła Winnice Kojder. Zanim to jednak nastąpiło, właściciele pobierali nauki od najlepszych enologów na świecie, odwiedzając liczne winnice w rejonie Badeni i Palatynatu oraz edukując się pod okiem ekspertów z Instytutu Winiarstwa we Freiburgu. Zakładając Winnice Kojder, właściciele wyposażeni byli w wiedzę, umiejętności i nowe znajomości. Winnice Kojder mogły w końcu zacząć produkować wina.

Obecnie Winnice Kojder to szczepy: solaris, souvignier gris, muscaris, johanniter i cabernet blanc. Poza tym znajdują się tu również czerwone odmiany – cabernet cortis, rondo i pinot noir. Pierwsze nasadzenia pochodzą z 2015 roku. Winnice Kojder obejmują powierzchnię 8 hektarów. Na co dzień w uprawie winorośli Annie i Arturowi pomagają dziadkowie, jak i rodzice, tworząc rodzinny, serdeczny klimat tego miejsca.

Zakaz sprzedaży
Wino Winnice Kojder Souvignier Gris
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2021
89,00 750 ml
Organiczne
Wino Winnice Kojder Solaris
Wino - Polskie Białe Słodkie Polska 2021
81,00 750 ml
Organiczne
Wino Winnice Kojder Cuvee
Wino - Polskie Białe Półwytrawne Polska 2021
89,00 750 ml
Organiczne
Wino Winnica Kojder Reserve
Wino - Polskie Białe Słodkie Polska 2017
189,00 500 ml
Organiczne
Wino Winnice Kojder Muscaris
Wino - Polskie Białe Półsłodkie Polska 2021
85,00 750 ml
Organiczne
Winnice Kojder Rose 2022
Wino - Polskie Różowe Polska 2022
99,00 750 ml
Organiczne
Winnice Kojder Genimine Vitis
Wino - Polskie Białe Polska
69,00 750 ml
Organiczne
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu