Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Winnice Czajkowski

Winnice Czajkowski
Winnice Czajkowski to niekonwencjonalny projekt, którego celem jest tworzenie wysokiej jakości win butikowych, opartych na bezkompromisowym podejściu do jakości.

W rodzinie Tomasza Czajkowskiego świadomość wina towarzyszyła od pokoleń. Pasja przez lata – jak wino – dojrzewała w umyśle i sercu właściciela, a liczne podróże po wszystkich kontynentach tylko potęgowały tę rozwijającą się miłość. W końcu decyzja została podjęta i Tomasz Czajkowski założył swoją winnicę.

Dobór sadzonek odbył się z pomocą włoskich przyjaciół właściciela. W 2010 powstała w Krośnie winnica tarasowa na wysokości 258 m n.p.m. Zagościły na niej nieoczywiste jak na ówczesne czasy odmiany – sauvignon blanc i chardonnay. Sprzyjające warunki pozwoliły na pełen rozkwit tego miejsca. Pierwsza z winnic marki Winnice Czajkowski znajduje się bowiem na doświetlonym, południowy stoku, bezpośrednio nad brzegiem rzeki Wisłok. To doskonały dla winorośli mikroklimat, a urodzajne mady przypadły do gustu roślinom. Ręczna pielęgnacja i wyjątkowy terrior to czynniki, dzięki którym Winnice Czajkowski produkują wina o olbrzymiej głębi.

Po 3 latach poszukiwań siedliska powstała druga winnica położona w Łękach Dukielskich na wysokości 329 m n.p.m. Lokalizacja na południowym stoku, w otulinie lasu, połączenie piaskowca i gleby gliniastej sprawiły, że rosnące tu cabernet franc, cabernet cortis, zweigelt oraz chardonnay miały doskonałe warunki do wzrostu.

Po 8 latach Winnice Czajkowski zyskały kolejną lokalizację – tym razem w miejscowości Podniebyle. Tu na wysokości 289 m n.p.m, na południowym i południowo-zachodnim stoku o nachyleniu 13% zagościły najszlachetniejsze odmiany winorośli.

Wszystkie Winnice Czajkowski powstawały pod okiem enologów światowej sławy, którzy pomogli dobrać szczepy i terrior. Ich wsparcie towarzyszy również na etapie winifikacji. Najszlachetniejsze odmiany vitis vinifera trafiły tu z najlepszych światowych szkółek francuskich, włoskich i niemieckich. Sadzonki pinot noir, sauvignon blanc, cabernet i merlot pochodzą z Bordeaux, chardonnay pochodzi z Włoch, a riesling – oczywiście najlepszy – z Niemiec. Ten kunszt i jakość czuć w winach marki Winnice Czajkowski.

Zakaz sprzedaży
Wino Winnice Czajkowski Thoma 26 Merlot
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska
169,00 750 ml
Wino Winnice Czajkowski Thoma 27 Cabernet Franc
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska
169,00 750 ml
Wino Winnice Czajkowski Thoma 25 Grand Selection
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska
169,00 750 ml
Wino Winnice Czajkowski Thoma 6 Sauvignon Blanc
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska
135,00 750 ml
Wino Winnice Czajkowski No 13 Fleurtai Soreli
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2016
79,00 750 ml
Wino Winnice Czajkowski No 2 Traditional Brut
Wino - Polskie Białe Półwytrawne Polska 2021
79,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu