Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Winnica Novi

Winnica Novi
Winnica Novi została założona w 2018 r. Znajduje się w sąsiedztwie XIX-wiecznego Pałacu Cianowice. To magiczne miejsce zachęca do wizyt miłośników wina, wspaniałej architektury i natury nie tylko z Polski. Tym bardziej, że Winnica Novi mieści się zaledwie 3 km od Ojcowskiego Parku Narodowego.

W 2012 r. zespół pałacowo-parkowy w Cianowicach przeszedł w posiadanie rodziny Adamowiczów. Był wówczas w kompletnej ruinie. Ale postanowiono, że odzyska dawną świetność. I tak też się stało. Od tego czasu teren ten jest stale rewitalizowany. Odrestaurowany pałac wraz z parkiem stały się znakiem rozpoznawczym winnicy i winiarni, mieszczących się na terenie dawnego gospodarstwa i w odnowionych zabudowaniach folwarku.

Winorośle rozpościerają się na wysokości 410 m n.p.m. Tutejsza gleba (zwana „jurajską”, jako że Cianowice to południowy kraniec Jury Krakowsko-Częstochowskiej) ma w sobie spore ilości wapnia. Dzięki temu jest wymarzonym podłożem dla winorośli, ponieważ utrzymuje właściwe parametry dla ich uprawy. Gleba ma też wpływ na intensywny aromat powstałych w Winnicy Novi win.

Powierzchnia Winnicy Novi liczy nieco ponad 3 ha. Ok. 70% terenu Winnicy Novi to odmiany białe, pozostałe 30% – czerwone. Wybrano do uprawy odmiany hybrydowe, bardziej odporne na ostrzejsze warunki klimatyczne, jakie mogą występować w tej części Europy, ale także z uwagi na dość wysokie, jak na uprawę winorośli, usytuowanie winnicy nad poziomem morza. Winnica Novi słynie w uprawy odmian takich jak: solaris, muscaris, johanniter, seyval blanc, souvignier gris, léon millot, regent i cabernet cortis.

Zakaz sprzedaży
Wino Winnica Novi Solaris
Wino - Polskie Białe Polska 2021
79,00 750 ml
Wino Winnica Novi Cuvee Blanc
Wino - Polskie Białe Polska 2020
79,00 750 ml
Pet-Nat Winnica Novi Miraż
Wino - Polskie Różowe Polska 2021
79,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu