Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Winnica Hople

Winnica Hople
Paczków to jedno z najstarszych miast polskich, prawa miejskie przyznano mu na początku XIII wieku. Nazywane jest polskim Carcassonne i oferuje sporo atrakcji. Jedną z nich jest Winnica Hople.

Winnica Hople zlokalizowana jest we wspaniałym miejscu. Z rynku w Paczkowie można dotrzeć do niej w zaledwie 3 minuty. Winnica Hople mieści się na 5 ha o optymalnym nachyleniu zbocza. Miejsce to wyróżnia dobra gleba: lekka, piaszczysta ziemia z grubszym rumoszem kwarcowym. Dodatkowo tutejszy klimat sprzyja uprawie winorośli. Zimy są łagodne, a lata ciepłe. Dzięki temu w Winnicy Hople panują doskonałe warunki ogólne do uprawy winorośli.

W Winnicy Hople uprawia się odmiany białe: kerner, kernling, pinot blanc, pinot gris, siegerrebe, chardonnay, traminer, riesling, johaniter, seyval blanc oraz czerwone: pinot noir (cztery klony), acolon, cabernet cortis, regent i rondo. Już pierwsze roczniki win z Paczkowa zostały docenione przez znawców.

U podnóża Winnicy Hople, tuż obok zabytkowej stodoły z XVIII wieku, stoi jeszcze starsza, zabytkowa stodoła. To miejsce również zostało odrestaurowane. Aktualnie w budynku mieści się winiarnia oraz pomieszczenia przeznaczone do produkcji win.

Zakaz sprzedaży
Wino musujące Winnica Hople Carrera
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2018
119,00 750 ml
Wino Winnica Hople Integrale
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2019
119,00 750 ml
Wino Winnica Hople Speciale
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska 2015
75,00 750 ml
Wino Winnica Hople Isetta
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2019
65,00 750 ml
Wino Winnica Hople Superleggera
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2019
69,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu