Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Winnica Amonit

Winnica Amonit
Winnica Amonit położona w otulinie ojcowskiego Parku narodowego to niewielka, rodzinna winnica, prowadzona z pasji i miłości do wina.

 Właścicielami Winnicy Amonit są Joanna Spałek-Niemiec i Marcin Niemiec. Właścicielka jest z wykształcenia architektem krajobrazu, a od 2006 r. zajmuje się zawodowo projektowaniem zieleni, winnic i winiarni. Pasja do wina zrodziła się u niej już na początku studiów, kiedy to przygotowała wina z przydomowych winogron. Od tamtej chwili regularnie zgłębiała swoją wiedzę dotyczącą produkcji win, uprawy winorośli, tworzenia założeń winiarskich. Właściciel Winnicy Amonit z kolei to z wykształcenia… prawnik. Winiarstwem na poważnie zainteresował się w 2005 r., a już po 3 latach, w 2008 r., założył swoją pierwszą, eksperymentalną winnicę. Ta odważna decyzja zaowocowała wyselekcjonowaniem trzech głównych odmian, które od 2011 r. stanowią trzon Winnicy Amonit. Wraz z żoną wchodzi w skład zespołu architekturawina.pl, gdzie zajmuje się doradztwem technologicznym i agrotechnicznym.

W Winnicy Amonit organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, degustacje, ogniska czy zwiedzanie winnicy.

Zakaz sprzedaży
Wino Winnica Amonit Solaris
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2021
85,00 750 ml
Wino Winnica Amonit Regent
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska 2019
79,00 750 ml
Wino Winnica Amonit Johanniter
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2020
85,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu