Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Waimea

Waimea
Waimea oznacza w rdzennym języku Maorysów Nowej Zelandii „ogrody rzeczne”. 

Równiny Waimea to tereny od dawien słynące z upraw. Mają na to wpływ przede wszystkim bogate gleby i regularne opady deszczu. Równiny Waimea leżą na bogatej, żyznej, aluwialnej glebie w niewielkiej odległości od brzegów Zatoki Tasmana w Nelson, która jest regularnie rejestrowana jako najbardziej nasłonecznione miejsce w Nowej Zelandii.

W 1993 roku na tych obszarach rozpoczęła się fascynująca, pełna sukcesów podróż rodziny Bolitho, która zasadziła tu ponad 140 hektarów winnic. Bolitho wybrali ten teren ze względu na osłoniętą topografię, która zapewnia ochronę przed silnymi wiatrami. Ciepłe dni, chłodne noce i kamieniste gleby pozwalały uzyskać idealnie dojrzałe owoce, świeżą kwasowość z mineralnością i doskonałą koncentrację smaku. Słowem: charakterystyczne wina z charakterystycznego terroir. I tak oto historia Waimea Estate nabrała rozpędu.

Aktualnie Waimea Estate oferuje szeroką gamę smaków. Słynie z możliwości, jakie daje swoim klientom – wypróbowania nowych odmian. W asortymencie ma naprawdę niezwykłe wina. W czym tkwi ich niezwykłość? To efekt odzwierciedlenia ciepłego klimatu morskiego Nelsona z chłodną nadmorską bryzą. Wina od Waimea Estate są przystępne dzięki wyrafinowanemu profilowi kwasowemu. Zastosowane rozwiązania i pomysły wydają się być słuszne, ponieważ winnica Waimea Estate zdobyła liczne nagrody nie tylko w Nowej Zelandii, ale również poza jej granicami.

Zakaz sprzedaży
Wino Waimea Cabernet Franc Syrah
Wino czerwone Wytrawne Nowa Zelandia 2018
95,00 750 ml
Wegańskie
Wino Waimea Chardonnay
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2019
95,00 750 ml
Wegańskie
Wino Waimea Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2022
69,00 750 ml
Wegańskie
Wino Waimea Riesling
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2021
73,00 750 ml
Wegańskie
Wino Waimea Gewurztraminer
Wino białe Półwytrawne Nowa Zelandia 2022
73,00 750 ml
Wegańskie
Wino Waimea Pinot Noir
Wino czerwone Wytrawne Nowa Zelandia 2019
95,00 750 ml
Wegańskie
Wino Waimea Albarino
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2022
69,00 750 ml
Wegańskie
Wino Waimea Pinot Gris
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2021
85,00 750 ml
Wegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu