Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Vineyard Friends

Vineyard Friends
Vineyard Friends produkuje wina przyjazne dla wegan i w 100% wolne od GMO. Zrównoważony rozwój jest wiodącą filozofią marki. Vineyard Friends robi wszystko, by produkcja ich win była całkowicie przyjazna środowisku.

Vineyard Friends dba o zrównoważony rozwój na wszystkich płaszczyznach. Ich piwnica w Wellington ma największą instalację fotowoltaiczną ze wszystkich zakładów produkcji wina w RPA, dzięki czemu 40% zużycia energii elektrycznej pochodzi z odnawialnej energii słonecznej. Co więcej, producent używa lekkich butelek i etykiet z papieru pochodzącego z recyklingu, aby zmniejszyć ślad węglowy. Wdraża też rygorystyczne praktyki oszczędzania wody, używając biooczyszczonej wody we wszystkich zakładach i ogrodach. A wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć zużycie wody pitnej.

Vineyard Friends idzie nawet o krok dalej i po przetwarzaniu beztlenowemu, czysta woda jest uwalniana do lokalnej gminy, aby wspierać społeczność. Vineyard Friends odzyskuje 50 milionów litrów wody do nawadniania rocznie, aby zapewnić winnicom wodę potrzebną do rozwoju.

Tak daleko idąca zrównoważona produkcja wina to wysiłek zespołowy. Ludzie pracujący w Vineyard Friends robią wszystko, by zachować harmonię między florą, fauną i ludzką ręką. Zastosowane w winnicy rozwiązania chronią zwierzęta i ich domy. Każde wino jest hołdem dla wyjątkowych zwierząt z Przylądka – bohaterów etykiet tutejszych win.

Vineyard Friends starannie dobiera nawet partnerów i dostawców. Współpracują tylko z tymi, którzy podzielają ich szacunek do przyrody i różnorodności biologicznej poprzez zrównoważone, etyczne praktyki.

Zakaz sprzedaży
Wino Vineyard Friends Merlot Malbec
Wino czerwone Wytrawne Republika Południowej Afryki 2020
49,00 750 ml
Wino Vineyard Friends Pinotage
Wino czerwone Wytrawne Republika Południowej Afryki 2020
49,00 750 ml
Wino Vineyard Friends Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Republika Południowej Afryki 2021
49,00 750 ml
Wino Vineyard Friends Chenin Blanc
Wino białe Wytrawne Republika Południowej Afryki 2021
49,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu