Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Piwnice Półtorak

Piwnice Półtorak
Ze wzgórza nazywanego „Pańską Górą” rozpościera się zachwycający widok na płynącą w dolinie rzekę San, a panorama bieszczadzkich szczytów potęguje wrażenie przestrzeni oraz bliskości natury. To tu w miejscowości Witryłów zrodziło się marzenie o stworzeniu winnicy, której produkty mogłyby w przyszłości skutecznie konkurować z trunkami pochodzącymi z najlepszych europejskich châteaux.

Teren winnicy obejmuje blisko 10 hektarów nasadzeń. Są to zarówno odmiany hybrydowe jak solaris, johanniter, seyval blanc, palava, regent, rondo, jak również vitis vinifera - chardonnay, pinot noir oraz riesling. Proces uprawy oraz produkcji odbywa się z zachowaniem standardów gospodarstwa ekologicznego, przy wykorzystaniu najwyższej klasy linii przetwórczej.

Nad całością procesu uprawy oraz produkcji czuwa enolog - Piotr Stopczyński który jest autorem wielokrotnie wyróżnianych win. Finalnie winnicę opuszczają jedynie te butelki, które spełnią surowe kryteria ocen, dokonywanych przez najlepszych polskich sommelierów.

Ambicją Piwnic Półtorak pozostaje tworzenie wyjątkowych produktów, mogących konkurować z najlepszymi europejskimi winnicami. Rozwój winnicy ukierunkowany jest na wytwarzanie najwyższej jakości win - przy jednoczesnym zachowaniu lokalnego charakteru i ograniczonej skali produkcji. Kluczowa dla właścicieli pozostaje ekologia upraw, która mimo kosztów gwarantuje nie tylko niepowtarzalny smak produktów, ale przede wszystkim pozostaje tożsama z filozofią firmy. Dzięki wysiłkowi i pracy całego zespołu, wina Piwnice Półtorak znajdowały dotychczas uznanie - nie tylko w branżowych konkursach winiarskich, lecz także pośród renomowanych restauratorów oraz konsumentów, a butelki sygnowane złotym logo Piwnic pozostają ambasadorem polskiej jakości.

Zakaz sprzedaży
Wino Piwnice Półtorak Chardonnay
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2021
105,00 750 ml
Wino Piwnice Półtorak Cuvee Rouge
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska 2019
105,00 750 ml
Wino Piwnice Półtorak Somm's Selection
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2022
115,00 750 ml
Wino Piwnice Półtorak Muscaris
Wino - Polskie Białe Półwytrawne Polska 2021
89,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu