Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Penny's Hill

Penny's Hill
"Nasze wina odzwierciedlają zarówno hojność i bogactwo regionu jak również indywidualny charakter naszych nasadzeń."

Winnica Penny’s Hill została założona w 1988 roku we wschodniej części regionu Mclaren Vale. Powierzchnia upraw wynosi dziś 32 ha. Położenie na łagodnie pochylonym stoku z imponującym widokiem na wody Zatoki St. Vincent, zapewnia idealne warunki do uprawy winorośli.

Nazwa posiadłości pochodzi od wzgórza Penny's Hill, które zostało obsadzone winoroślą w 1991 roku. Właściciele zainwestowali w precyzyjną konfigurację winnic, tworząc wąskie rzędy, by maksymalizować jakość winogron i co za tym idzie samych win. Kluczowym elementem gwarantującym doskonałe dojrzewanie owoców, jak mówią sami winiarze, jest też równomierna temperatura, która panuje na pogórzu. Dzięki temu dziś możemy się cieszyć winami z wysokiej jakości winogron shiraz, cabernet sauvignon i grenache, które zachwycają złożoną strukturą smaku.

Penny's Hill jest dumnym członkiem Sustainable Winegrowing Australia, programu zrównoważonego rozwoju, który minimalizuje negatywny wpływ na środowisko i promuje stosowanie najlepszych praktyk winiarskich.

Od 2013 główną winemakerką, a od 2022 roku również główną zarządzającą całej winnicy Penny's Hill jest Alexia Roberts, która doświadczenie zdobywała wcześniej m.in. we Francji i Włoszech.  Alexia działa aktywnie na rzecz wspierania kobiet w branży winiarskiej, angażując się w szereg projektów i stowarzyszeń aktywizujących kobiety winemakerki. 

Zakaz sprzedaży
Wino Penny's Hill "Footprint" McLaren Vale Shiraz
Wino czerwone Wytrawne Australia
199,00 750 ml
Wino Penny's Hill "The Experiment" McLaren Vale Grenache
Wino czerwone Wytrawne Australia
119,00 750 ml
Wino Penny's Hill "Edwards Road" McLaren Vale Cabernet
Wino czerwone Wytrawne Australia
85,00 750 ml
Wino Penny's Hill "Cracking Black" McLaren Vale Shiraz
Wino czerwone Wytrawne Australia
85,00 750 ml
Wino Penny's Hill "The Agreement" Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Australia
75,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu