Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Morca

W miejscu, gdzie powstają wina Morca, nie jest łatwo prowadzić winnicę. Region Borja, owszem, słynie z uprawy winorośli, jednak krzewy winogron muszą wytrwale opierać się wściekłym wiatrom cierzo. Morca to historia zakorzeniona w glebach szczytu Moncayo, przekazywana przez pokolenia i kultywowana z pasją. Wina te wyróżniają się nie tylko delikatnymi nutami fiołków, karminowym kolorem, ale również opowieściami, które rozkwitają w każdym kieliszku.

Winnica Morca, zlokalizowana w malowniczym regionie Borja w Saragossie, zapuściła swoje korzenie na stromych zboczach Moncayo już wieki temu. Pierwsze winogrona zasadzili lokalni księża, zaintrygowani potencjałem terroir i… stworzyli coś naprawdę wyjątkowego. Dzisiaj winiarze Morca kontynuują tę tradycję, zbierając ręcznie winogrona garnachy z niewielkich działek o niskich plonach. W ten sposób powstają wina, które opowiadają o stawianiu czoła ekstremalnym warunkom i dążeniu do doskonałości.

Flor de Morca, jedno z flagowych win tej winnicy, zaskakuje swoim jedwabistym smakiem, ukoronowanym nutami kakao i lukrecji. Po kilku miesiącach spędzonych w beczkach z francuskiego dębu staje się pełne dojrzałych wiśni i przypraw. Wina Godina i Morca są poddawane dłuższemu procesowi starzenia we francuskich beczkach (15 i 22 miesiące). Wino Tourán powstaje ze szczepu garnacha – grona zbierane są ręcznie, a następnie trafiają do małych kadzi. Potem przechodzą długi proces dojrzewania przez 22 miesiące w beczkach z francuskiego dębu. Drewno nadaje winu niepowtarzalny charakter.

Jaki jest efekt wszystkich tych starań? Intensywne i owocowe wina, które koncentrują witalność i świeżość poranków na zboczach Moncayo.

Zakaz sprzedaży
Wino Campo de Borja Godina
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
139,00 750 ml
Wegańskie
Wino Campo de Borja Morca
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
239,00 750 ml
Wegańskie
Wino Campo de Borja Touran
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
719,00 750 ml
Wegańskie
Wino Campo de Borja Flor de Morca
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2022
65,00 750 ml
BestsellerWegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu