Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Marquis de Goulaine

Marquis de Goulaine
Château de Goulaine to historyczny zamek położony w Dolinie Loary, ogromna kolekcja rzadkich motyli, muzeum herbatników, centrum kulturalne… Jednak najważniejsza, z punktu widzenia miłośników win, jest znajdująca się w tym zamku wieloletnia winnica produkująca wina Marquis de Goulaine.

Zabytek jest jednym z ostatnich zamków z okolic Loary, który wciąż posiada własne winnice i produkuje wino. Wszystkie wina Marquis de Goulaine są butelkowane na terenie château. To wspaniałe miejsce kryje dziedzictwo, tradycję, prestiż i doświadczenie. To absolutny klejnot architektury, który produkuje wina cenione na całym świecie. Jednak Château de Goulaine nie byłoby tak wyjątkowe, gdyby nie stojąca za nim rodzina. Rodzinie Goulaine zamek bowiem zawdzięcza naprawdę wiele. Przez lata budowali prawdziwe winiarskie imperium. Uważa się, że winnica Goulaine jest jednym z najstarszych znanych i wciąż istniejących przedsiębiorstw handlowych na świecie i w Europie. Szacuje się, że winnica Marquis de Goulaine zaczęła produkować wino na potrzeby konsumpcji rodziny ok. 1000 r., ale sprzedaż wina rozpoczęła się dużo później. Poznając francuskie wina z Doliny Loary, nie można pominąć win Marquis de Goulaine.

Wina Marquis de Goulaine są świetną wizytówką regionu, wzorcem dla odmiany sauvignon blanc, bo to właśnie białe wina królują w zamkowych winnicach. Marka Marquis de Goulaine słynie również z doskonałych win ze szczepu muscadet (znanego lokalnie również jako melon de bourgogne), dojrzewających według tradycyjnej metody „sur lie”. Oprócz szczepu muscadet w winicach Goulaine rośnie także winorośl sancerre, vouvray, chardonnay, merlot i folle blanche.

Kształt butelek, a także projekt etykiet to oryginalne kreacje Roberta de Goulaine. Na grafikach można zobaczyć nawiązania do rodowego herbu.

Zakaz sprzedaży
Wino Marquis de Goulaine Les Landelles Touraine
Wino białe Wytrawne Francja 2021
65,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine Pouilly Fume Le Champ des Vignes
Wino białe Wytrawne Francja 2022
145,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine Chardonnay
Wino białe Wytrawne Francja 2020
43,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine Merlot
Wino czerwone Wytrawne Francja 2020
43,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine Muscadet Sevre & Maine Millenaire
Wino białe Wytrawne Francja 2019
59,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine Les Soriots Saumur Champigny
Wino czerwone Wytrawne Francja 2017
69,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine Le Haut Presle Chinon
Wino czerwone Wytrawne Francja 2020
75,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine Vouvray La Loire Royale
Wino białe Półwytrawne Francja 2021
65,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine Les Lorys Sancerre
Wino białe Wytrawne Francja 2021
145,00 750 ml
Cremant de Loire Marquis de Goulaine Blanc
Wino białe Wytrawne Francja NV
79,00 750 ml
Cremant de Loire Marquis de Goulaine Rose
Wino różowe Wytrawne Francja NV
89,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Francja 2021
43,00 750 ml
Wino Marquis de Goulaine La Roseraire Rose d'Anjou
Wino różowe Półwytrawne Francja 2021
51,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu