Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Licorella Vins

Licorella Vins
W winnicy Llicorella Vins od Gil Family Estates, która mieści się w sercu regionu Priorat, korzenie winorośli splatają się z skamieniałymi łupkami znanymi jako llicorellas. Dlatego powstające tu wina mają swoją mineralną duszę. Niski plon odmian garnacha, cariñena, syrah i merlot, a także ręczny zbiór owoców gwarantują doskonałość każdej butelki.

Winnica znajduje się w gminie El Molar. Posiadłość, zwana Mas Perxet, mieści się nad rzeką Siurana. Winorośle otacza więc surowy krajobraz – rosną na tarasach bogatych w kwarc i łupki llicorella. W samym zresztą regionie Priorat wiatry tańczą ze zmiennych kierunków: zimne wieją od północy i łagodne od strony morza.

Winorośle uprawiane są na zboczach tak stromych, że zbieranie owoców wymaga zastosowania metod ręcznych. Z powolnych, ale dokładnych zbiorów powstają najwyższej klasy i najbardziej subtelne wina. W tych szaro-żółtych górach najczęściej uprawia się odmiany garnacha i cariñena.

Odmiany te, obok cabernet sauvignon i syrah, tworzą wino Clar Del Bosc – niezwykle skoncentrowane, z nutami ciemnych owoców, lukrecji i kopru włoskiego. Druga propozycja od Llicorella Vins, czyli wino Bluegray, jest wyważonym kupażem garnachy i cariñeny z małym udziałem cabernet sauvignon. Dojrzewa w beczkach z francuskiego dębu.

Zapraszamy do odkrywania tajemnic Llicorella Vins w Salonach Fine Wine. Zanurz się w winiarskim dziedzictwie Llicorella Vins, przenieś się w magiczny świat regionu Priorat!

Zakaz sprzedaży
Brak produktów spełniających podane kryteria
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu