Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Kloster Eberbach

Winnica Kloster Eberbach rozciągają się na prawie 230 hektarach w Rheingau i na Hessian Bergstrasse. Winorośle przeznaczone do produkcji tutejszych win – również musujących – uprawiane są w sposób zrównoważony, z troską o zachowanie najwyższej jakości na międzynarodowym poziomie.

Historia winnicy Kloster Eberbach trwa tyle, ile sama posiadłość, ponieważ jednym z głównych zajęć zamieszkujących tam już od XII wieku francuskich mnichów była właśnie uprawa winorośli. Ich praca wykonywana była początkowo na własny użytek, jednak z czasem okazało się, że wino to potrzebny i niezwykle pożądany towar, na którym mogą zarabiać, a co za tym idzie – zapewnić klasztorowi dobrobyt.

Winnica Kloster Eberbach słynie ze zdrowych winorośli utrzymywanych za pomocą naturalnych metod: biologicznej kontroli szkodników oraz niestosowania środków owadobójczych. Sekretem wspaniałych upraw jest wysoki stopień zróżnicowania gleby. Tutaj każdy zakątek – nawet strome zbocza – są zagospodarowane, zielone, tętniące życiem.

Pod marką Kloster Eberbach kryją się posiadłości w Rheingau i na Hessian Bergstrasse. Lokalizacje winnic Kloster Eberbach to wymarzone miejsca do uprawy winogron. Dodatkowo, Kloster Eberbach bazuje na najlepszych odmianach winogron i delikatnej winifikacji, dzięki czemu tamtejsze wina zyskały światową renomę. Rocznie produkuje się w tu 2,3 miliona butelek.

Zakaz sprzedaży
Sekt Kloster Eberbach Trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy 2018
79,00 750 ml
Wino Kloster Eberbach Riesling Feinherb
Wino białe Półwytrawne Niemcy 2021
77,00 750 ml
Wino Kloster Eberbach Rheingau Riesling trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy 2021
75,00 750 ml
Wino Kloster Eberbach Rheingau Riesling fruchtig
Wino białe Półsłodkie Niemcy 2021
95,00 750 ml
Wino Kloster EberbachSteinberger Riesling trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy 2020
99,00 750 ml
Wino Kloster Rauenthaler Baiken Riesling Spätlese
Wino pomarańczowe Słodkie Niemcy 2020
149,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu