Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Hiedler

Hiedler
„Chcemy robić wina, które opowiadają o swoim pochodzeniu. Dlatego podchodzimy do nich z cierpliwością i z doświadczeniem, które zebraliśmy przez pokolenia”.

Wyobraźnia, praca fizyczna, cierpliwość i dbałość o szczegóły. W ten sposób tłoczymy ponadczasowe i bardzo osobiste wina, w ścisłym związku z naturą – tymi słowami wita na swojej winnicy austriacka rodzina Hiedler. To nie są tylko słowa. Rodzina Hiedler przykłada olbrzymią wagę do produkcji swoich win, traktując je z olbrzymim pietyzmem i miłością.

Tak, całe pokolenia – dzisiaj winnicą zarządza piąte pokolenie rodziny Hiedler. Pierwsze nasadzenia wykonali w 1856 roku Josef i Anna Hiedler. Małżonkowie postanowili początkowo tłoczyć wina na małą skalę. Olbrzymi potencjał dojrzał ich syn Ludwig, który z żoną Anną rozszerzył winnicę o kolejne działki. To właśnie pod ich kierownictwem winnica została po raz pierwszy udokumentowana. Było to w 1906 roku.

Na początku XX wieku wina Hiedler były już rozpoznawalne w swoim regionie – i cenione za swoją doskonałą jakość. Według przekazów rodzinnych Ludwig był jednym z pierwszych winiarzy z Langenlois, którzy zaczęli butelkować swoje wina.

W trzecim pokoleniu rozwiniętą już marką zajął się syn Ludwiga – Bruno, jednak winnicą kierowała jego żona Hildegarda. W połowie XX wieku wina Hiedler trafiały już do miłośników wina w całej Austrii: od Wiednia po zachodnie Alpy. W 1955 roku Bruno obsadził jedną parcelę odmianą pinot blanc, rozpoczynając przygodę z burgundzkimi winami, z których dziś rodzina Hiedler jest najbardziej znana.

W 1980 roku winami Hiedler zajęło się czwarte pokolenie: Ludwig Hiedler z żoną Maríą Ángeles, rodowitą Hiszpanką. Razem wyznaczyli kurs na przyszłość tej tradycyjnej winiarni, dzięki czemu ich wina przyciągnęły uwagę poza granicami Austrii. W 1992 roku Ludwig doprowadził do założenia renomowanego stowarzyszenia „Österreichsiche Traditionsweingüter” (Austrian Traditional Wineries).

Dziś winnicą zarządzają dwaj bracia: Ludwig i Dietmar. Jako piąte pokolenie kontynuują długą rodzinną tradycję, czerpiąc z wiedzy i bogatego doświadczenia swoich przodków. Osobiście doglądają winnicy i prowadzonych na niej prac – pielęgnacja krzewów odbywa się tutaj wyłącznie ręcznie. Bracia chcą bowiem tworzyć wina, którym nie brakuje indywidualizmu.

Zakaz sprzedaży
Wino Hiedler Gruner Veltliner  Langenloiser
Wino białe Wytrawne Austria 2019
89,00 750 ml
Wino Hiedler Gruner Veltliner Thal
Wino białe Wytrawne Austria 2019
129,00 750 ml
Wino Hiedler Sauvignon Blanc Langenloiser
Wino białe Wytrawne Austria 2016
95,00 750 ml
Wino Hiedler Weisburgunder Langenloiser
Wino białe Wytrawne Austria 2020
109,00 750 ml
Wino Hiedler Pinot Noir Langenloiser
Wino czerwone Wytrawne Austria 2018
125,00 750 ml
Wino Hiedler Gruner Veltliner Loss
Wino białe Wytrawne Austria 2020
79,00 750 ml
Wino Hiedler Riesling Langenloiser
Wino białe Wytrawne Austria 2020
109,00 750 ml
Wino Hiedler Riesling Steinhaus
Wino białe Wytrawne Austria 2018
169,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu