Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Gil Family Estates

GIl Family Estates

Historia Gil Family Estates zaczyna się w 1916 r., gdy Juan Gil Gimenez założył w Murcii – pagórkowatym regionie Penarubia – niewielką winnicę. Jego wnukowie Juan i Paco, kontynuując rodzinną tradycję, założyli nową winnicę w regionie Termino de Abajo, około 10 km od miasta. Mijały lata, a winnice rosły w siłę.

Gil Family Estates od 2002 r. zrzesza kilka istotnych mniejszych winnic z różnych regionów Hiszpanii. Każda z tych winnic specjalizuje się w produkcji typowych odmian, które są im najbliższe. Do Gil Estate Family należą bodegi: El Nido, Atalaya, Ateca, Shaya, Tridente, Can Blau. Dzięki umiejscowieniu winnic w różnych obszarach kraju, wina tego producenta charakteryzują się różnorodnością.

Aktualnie winiarnia Gil Family Estates produkuje rocznie 8 milionów butelek. Ponad 75% swojej produkcji bodega eksportuje – głównie do Niemiec, Skandynawii, USA oraz ponad 40 innych krajów, w tym Polski. Polacy rozsmakowali się w aromatach od Gil Family Estates.

Bodega Gil Family Estates cały czas stawia na rozwój, wciąż inwestując w nowe rozwiązania i technologie. Gospodaruje na przeszło 1,1 tys. ha winnic, zatrudniając ok. 150 osób. W swych projektach stawia na ekologię.

Zakaz sprzedaży
Brak produktów spełniających podane kryteria
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu