Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Fryer's Cove

Fryer's Cove
Fryer's Cove to jedyna winnica w okręgu Bamboes Bay, który jest jednocześnie najmniejszym okręgiem w RPA. Ocean Atlantycki znajduje się zaledwie 500 m od miejsca, gdzie rosną winorośle. Wina Fryer's Cove mają wyraźny, morski smak, stąd motto Fryer's Cove brzmi: „Wykute z ziemi, hartowane przez morze”.

Początki tego miejsca nie były proste. Winiarze musieli zmagać się z silnym wiatrem od strony morza, a jednocześnie obszar ten był narażony na suszę. Jednak dzięki przemyślanym rozwiązaniom, jak rurociąg i tama buforowa, udało się okiełznać klimat i stworzyć wymarzone warunki dla winnicy. Ponieważ w lecie praktycznie nie ma opadów, w winnicy Fryer's Cove ryzyko gnicia i chorób jest niewielkie. Ocean i wiatr dodatkowo dodają smaku, niosąc płatki soli na liściach winorośli. Ta zasadowość nadaje winom od Fryer's Cove wyraźną mineralność, która świadczy o bliskości Oceanu Atlantyckiego.

Bezsprzecznie wielkim błogosławieństwem terenów winnicy Fryer's Cove jest gleba. Składa się z dobrze przepuszczalnej górnej warstwy czerwonego piasku zmieszanego z muszlami i głębszych warstw wapienia, które nadają winom krzemienny charakter. Terroir jest tu tak niezwykły, że w 2005 r. prestiżowy Wine Magazine przyznał tutejszemu sauvignon blanc aż 5 gwiazdek.

Zakaz sprzedaży
Wino Fryer's Cove Bamboes Bay Sauvignon Blanc
Wino białe Republika Południowej Afryki 2022
160,00 750 ml
Wino Fryer's Cove Grenache Cinsault
Wino czerwone Republika Południowej Afryki 2022
74,00 750 ml
Wino Fryer's Cove Chenin Blanc
Wino białe Republika Południowej Afryki 2022
74,00 750 ml
Wino Fryer's Cove Sauvignon Blanc
Wino białe Republika Południowej Afryki 2022
74,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu