Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Folwark Pszczew

Winnica Folwark Pszczew
Winnica Folwark Pszczew to gratka dla miłośników win. Odwiedzający to miejsce goście mogą poczuć się jak winiarze, zobaczyć, w jaki sposób powstają tutejsze wina oraz skosztować ich w wyjątkowych okolicznościach przyrody.

Winnica Folwark Pszczew to obiekt enoturystyczny, powstały w odrestaurowanej zabudowie kompleksu pałacowo-parkowego dawnych Biskupów Poznańskich. To urokliwe miejsce otoczone jest parkiem krajobrazowym i wieloma jeziorami. Mieści się tu Winnica Folwark Pszczew, w której produkowane są wina wysokiej jakości. Produkcja win w folwarku jest kontynuacją działań Biskupów Poznańskich, którzy uprawiali w tym miejscu pierwsze odmiany szczepów winnych.

Obecni właściciele Folwarku Pszczew – Żaneta i Łukasz Robak – wrócili do dawnych tradycji, zakładając w 2014 r. winnicę. Stara winnica mieściła się za budynkiem gorzelni, a pierwsze krzewy latorośli zasadzono wzdłuż ściany jednego z dawnych budynków gospodarczych. Kolejne 600 sadzonek – na działce między budynkiem a stawem. Natomiast już w 2015 r. powstała nowa winnica, zlokalizowana przy folwarku, na liczącym 5 hektarów obszarze. Tu, tuż obok Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, zasadzono tysiące winnych krzewów. Właściciele Winnicy Folwark Pszczew wykorzystali doświadczenie zdobyte podczas upraw w starej części i zasadzili jedynie sprawdzone odmiany: regent, cabernet, souvignier, solaris, johanitter i riesling.

W Winnicy Folwark Pszczew nadzorowany jest każdy etap powstawania trunków: od samej uprawy winorośli, aż po degustację. W roku 2021, produkty pochodzące z Winnicy Folwark Pszczew, zostały odznaczone czapką „Kulinarnego Dziedzictwa Regionu Lubuskiego”, co świadczy o ich wyjątkowości i regionalnym pochodzeniu.

Organizowane są tu także kursy i szkolenia, a tysiące butelek pod marką Winnica Folwark Pszczew cieszy miłośników wina, którzy doceniają niespotykany kunszt.

Zakaz sprzedaży
Wino Winnica Folwark Pszczew Forange
Wino - Polskie Pomarańczowe Polska 2021
67,00 750 ml
Wino Winnica Folwark Pszczew Solaris
Wino - Polskie Białe Polska 2022
56,00 750 ml
Wino Winnica Folwark Pszczew Souvignier Gris
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2022
67,00 750 ml
Wino Winnica Folwark Pszczew Cabernet Cortis
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska 2020
56,00 750 ml
Wino Winnica Folwark Pszczew Regent
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska 2020
56,00 750 ml
Wino Winnica Folwark Pszczew Johanniter/Solaris
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2021
67,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu