Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Filippo Berio

Filippo Berio
Rodzinna tradycja Filippo Berio to gwarancja włoskiej jakości. Oliwy, od delikatnych do intensywnych, są prawdziwym rarytasem dla koneserów kuchni. Poznaj doskonałość włoskich oliw! Poznaj markę Filippo Berio.

Opowieść o sukcesie oliwy z oliwek Filippo Berio rozpoczęła się w 1835 roku, między malowniczymi wzgórzami włoskiej Luki. Tam, wśród złotych pól oliwnych Toskanii, młody Filippo zakochał się w sztuce wytwarzania oliwy z oliwek. Filippo doskonalił swój warsztat przez kolejne lata. Wybierał z najwyższą starannością najlepsze oliwki i tłoczył je na czystą, aromatyczną oliwę. Jego reputacja rosła z sezonu na sezon, a oliwy zdobywały uznanie na krajowym rynku, rozchodząc się po całych Włoszech. Rok 1860 przyniósł mu status jednego z czołowych znawców i producentów oliwy z oliwek we Włoszech. Dokładnie siedem lat później, w 1867 roku, marka Filippo Berio została zarejestrowana, a pierwsza oficjalna sprzedaż miała miejsce w rodzinnej Luce.

W 1894 roku dziedzictwo przejęła córka Filippo, Albertina, która już z początkiem XX wieku przyniosła brandowi Filippo Berio miano najważniejszej marki eksportowej Włoch. Przez kolejne dekady firma rozwijała się prężnie, wprowadzając nowoczesne techniki uprawy oliwek. Do dzisiaj marka Filippo Berio inwestuje w zaawansowany sprzęt, który pozwala utrzymać surowe kontrole produkcji i jakości.

Zakaz sprzedaży
Oliwa Filippo Berio Extra Virgin
Oliwy i oleje Włochy
55,00
Oliwa Filippo Berio Extra Virgin
Oliwy i oleje Włochy
69,00 1000 ml
Pesto bazyliowe 190 g Filippo  Berio
Marynaty Marynaty Włochy
11,00
Pesto hot chili Filippo Berio
Marynaty Marynaty Włochy
11,00
Pesto pomidorowe z ricottą Filippo Berio
Marynaty Marynaty Włochy
11,00
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu