Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Equus

Winnica Equus jest jedną z najbardziej utytułowanych i najstarszych polskich winnic. Powstała w 2005 roku i składa się z kilku parceli.

Główną częścią jest winnica położona w okolicach Zielonej Góry w Zaborze 5 ha, mniejsze nasadzenia znajdują się w Mierzęcinie i Kornacicach. W Mierzęcinie znajduje się również winiarnia, gdzie powstają i leżakują wina. Całość upraw to 6 hektarów winorośli. Nazwa winnicy nawiązuje do łacińskiego słowa koń (Equus) i wynika z zamiłowania właścicieli do koni i jeździectwa.

Województwo lubuskie, a szczególnie okolice Zielonej Góry, ma wielowiekowe tradycje i jeden z najlepszych mikroklimatów do produkcji win najwyższej jakości. Dojrzewają tu najbardziej finezyjne odmiany vitis vinifera. W winnicy uprawia się wyselekcjonowane szczepy i klony. Głównie są to: Pinot Noir, Riesling, Zweigelt, Chardonnay, Pinot Blanc, Gruner Veltliner, Sauvignon Blanc, Cabernet Coris, Solaris, Johanniter,.

Wytwarzane są wina białe, czerwone i musujące (metoda tradycyjna), które corocznie zdobywają wiele medali w kraju i za granicą. Winnica wyróżnia się jakością oferowanych win, które są naturalne, a do ich produkcji nie używa się zbędnych dodatków enologicznych. Wina nie są dosładzane, produkowane są wyłącznie na bazie cukru wytworzonego przez roślinę. Wina nie są również odkwaszane chemicznie. Uprawa prowadzona jest bez używania herbicydów.

Winnica Equus jest wyróżniona jako jedna z 12 w Polsce, 3 gwiazdkami przewodnika Winicjatywy po polskich winnicach.

Zakaz sprzedaży
Wino Winnica Equus Sekt Riesling Extra Dry
Wino - Polskie Białe Półwytrawne Polska
135,00 750 ml
Wino Winnica Equus Kadryl
Wino - Polskie Białe Wytrawne Polska 2021
75,00 750 ml
Wino Winnica Equus Passage
Wino - Polskie Białe Półwytrawne Polska 2022
75,00 750 ml
Wino Winnica Equus Magnesia
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska 2020
79,00 750 ml
Wino Winnica Equus Cabernetis
Wino - Polskie Czerwone Wytrawne Polska 2021
79,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu