Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Collemare

Collemare
Był rok 1994, kiedy winnica Collemare (wtedy pod nazwą Sicily Wines) rozpoczęła produkcję i sprzedaż win, przekształcając swoją pasję do świata wina i sycylijskich winorośli w pracę, a później i… sukces!

Przez lata produkcja ewoluowała, doskonaliła się, rozwijała i z wdzięcznością, świadomie przyjęła zmiany dyktowane przez czas. W końcu winnica zmieniła swoją nazwę, ale tradycje i swoje wyróżniki pozostawiła bez zmian.

Dziś członkowie rodziny Abbate wkładają w ten wielki projekt miłość i oddanie, zawsze zwracając szczególną uwagę na jakościową ewolucję rodzimych winorośli, a także na proces produkcji. Do swoich win Collemare wybierają tylko winogrona wyjątkowe – ze względu na swój specyficzny mikroklimat.

Piwnice Collemare znajdują się w samym sercu sycylijskiej uprawy winorośli: Mazara del Vallo. Jest to miejsce bogate w winnice, położone pomiędzy morzem a wzgórzami. Lokalizacja winnic umożliwia bujny wzrost winorośli na glebach sprzyjających ich naturze. Znajdują tu specyficzny mikroklimat, wspaniały terroir utworzony z gliny osadowej i wapienia.

Zróżnicowane środowisko, w którym współistnieją rodzime winorośle: nero d'Avola, inzolia, grillo i catarratto, a także międzynarodowe winorośle, m.in. chardonnay, syrah i merlot pozwalają nam tworzyć wina o harmonijnej strukturze i świetnej teksturze, bogate w śródziemnomorskie zapachy i aromaty.

Zakaz sprzedaży
Wino Collemare Nero d'Avola Flore
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2021
37,00 750 ml
Wino Collemare Grillo Flore
Wino białe Wytrawne Włochy 2021
37,00 750 ml
Wino Collemare Syrah Flore
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2020
37,00 750 ml
Wino Collemare Catarrato Flore
Wino białe Wytrawne Włochy 2021
37,00 750 ml
Wino Collemare Syrah Baglio Antico
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2020
53,00 750 ml
Wino Collemare Nero d'Avola Vino Baglio Antico
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2020
53,00 750 ml
Wino Collemare Grillo/Chardonnay Baglio Antico
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
53,00 750 ml
Wino Collemare Catarrato Baglio Antico
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
53,00 750 ml
Wino Collemare Alcamo Bianco Baglio Antico
Wino białe Wytrawne Włochy 2020
53,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu