Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Chateau Ducru Beaucaillou

Jedno z piętnastu Deuxieme Cru z listy z roku 1855. Winnica zajmuje 50 ha w sercu apelacji Saint-Julien w Bordeaux.

Na kamienistym podłożu, co podkreśla nazwa (Beaucaillou to po prostu piękny kamień) powstają wspaniałe, potężne a równocześnie dostojnie aksamitne wina. Z krzewów o obniżonej wydajności, których wiek średni przekracza cztery dekady tworzone są wyjątkowe butelki. Winnica od lat 40-tych należy do znakomitej rodziny Borie, w posiadaniu której są i inne znaczące Chateau w regionie Bordeaux. Wedle wielu rankingów Chateau Ducru-Beaucaillou jest kwintesencją apelacji Saint-Julien. W tych winach nie brak głębi barwy, mocy, dojrzałości, doskonałego wyważenia i harmonijnej struktury. Tak jak harmonijna jest sama posiadłość z pięknym widokiem na rzekę Żyrondę. Otoczona przeszło stuletnim parkiem. Samo chateau jest zostało zbudowane w wiktoriańskim stylu i co istotne dość nietypowo jak na Bordeaux, ponieważ bezpośrednio nad piwnicami, w których dojrzewa wino. Szczęśliwi właściciele mogli zasypiać pośród winnych aromatów. Sama posiadłość swą historię zaczyna co prawda w wieku XIII ale nazwę Ducru nadali jej właściciele z końca wieku XVIII.  Właściciele przebudowali posiadłość w stylu dziś widocznym i położyli nacisk na jakościowe wina. Zyskały sławę w pierwszej połowie XIX wieku za sprawą zięcia właścicieli który przewodnicząc obradom parlamentu francuskiego miast wody zaczął na mównicy lansować wino z posiadłości Ducru.

 

 

Zakaz sprzedaży
Wino Chateau Ducru Beaucaillou
Wino czerwone Wytrawne Francja 2013
999,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu