Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Chateau de Lamarque

Chateau de Lamarque
Chateau de Lamarque jest jednym z renomowanych producentów wina, zlokalizowanym w regionie Bordeaux we Francji. To uznana winnica o długiej historii, której korzenie sięgają XVII wieku. Zlokalizowana na wzgórzach w regionie Haut-Médoc, oferuje idealne warunki klimatyczne i glebowe do uprawy winogron najwyższej jakości.

Historia Chateau de Lamarque sięga czasów, gdy winnica była własnością szlacheckiej rodziny. Przez wieki zmieniała właścicieli. Przechodziła też różne transformacje, jednak zawsze kładziono nacisk na produkcję doskonałych, wyróżniających się win. Obecnie winnicą Chateau de Lamarque zarządza doświadczony zespół enologów. To oni każdego dnia starają się kontynuować tradycję i zachować dziedzictwo Chateau de Lamarque.

Na 42 ha będących własnością Chateau de Lamarque uprawiane są głównie szczepy cabernet sauvignon (45%), merlot (45%), petit verdot (10%). Co ważne, winogrona są zbierane ręcznie. Po zbiorach winogron, następuje proces produkcji win, który w Chateau de Lamarque jest prowadzony wręcz wzorowo. Używane są tradycyjne metody i nowoczesne technologie, by te dwa światy zgodnie przenikały się. Wina leżakują w dębowych beczkach, dzięki czemu zyskują wyjątkowe aromaty i bogactwo smaku.

Chateau de Lamarque to przede wszystkim wina czerwone, eleganckie, o dużej złożoności. Słyną z głębokiej barwy, intensywnych aromatów owocowych i delikatnych tanin. Wysoka jakość win jest doceniana przez koneserów na całym świecie, a Chateau de Lamarque zdobyło prestiż i opinię czołowego producenta win Bordeaux.

Zakaz sprzedaży
Wino Chateau de Lamarque
Wino czerwone Wytrawne Francja 2017
165,00 750 ml
Wino Donjon de Lamarque
Wino czerwone Wytrawne Francja 2015
95,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu