Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Can Blau

Can Blau
W magicznych zakątkach Montsant, gdzie z dawnych skał wyrasta życie, rozkwita winnica Can Blau, stanowiąca część Gil Family Estates. Nie tylko legendy górzystego regionu Priorat opowiadają tu o tajemniczych aromatach. To terroir, nasączone historią, stanowi sedno wyjątkowości winnicy Can Blau i jej win.

Jeśli masz w pamięci szkarłatny kolor win z regionu Priorat, koniecznie poznaj wina z sąsiedniego Montsant – dość młodego Denominación de Origen. Cechują je złożona struktura smaku, charakterystyczne nuty czarnych wiśni, ostre uderzenia przypraw i głęboki, mineralny drugi plan.

W dolinach z glinianymi glebami dojrzewa odmiana cariñena, oferując w winach głębokie taniny i zdecydowany charakter. Na stromych zboczach z wapiennym podłożem rosną krzewy z odmiany syrah, nabierając intensywności i bogactwa. Natomiast korzenie szczepu garnacha sięgają głęboko do ciemnych łupków skalnych, tworząc niepowtarzalne nuty smakowe.

To połączenie różnorodnych terroir staje się kluczem do stworzenia niezwykłych win Can Blau. Trzy odmiany, w różnych proporcjach, dają życie winom Blau, Can Blau i Mas de Can Blau, które idealnie sprawdzą się na stołach z pieczonym mięsem (również dziczyzną), grzybami i dojrzewającymi serami.

Odkryj magiczny świat Montsant w Fine Wine. Wina Can Blau są niepowtarzalnym doświadczeniem dla miłośników win, którzy cenią wyjątkowość w każdym kieliszku.

Zakaz sprzedaży
Wino El Nen del Celler
Wino czerwone Hiszpania 2021
49,00 750 ml
Wegańskie
Wino Blau Magnum
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
129,00 1,5l
Wegańskie
Wino Can Blau
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2021
99,00 750 ml
Wegańskie
Wino Mas de Can Blau
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2014
229,00 750 ml
Wegańskie
Wino Blau
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
65,00 750 ml
Wegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu