Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bonny Doon Vineyard

Bonny Doon Vineyard
Bonny Doon Vineyard została założona  w 1983 roku w Kalifornii przez winiarza-wizjonera Randalla Grahama. Firma szybko zdobyła uznanie dzięki swojej wyjątkowej i ekscentrycznej filozofii winiarskiej, która od samego początku wyróżniała ją na tle innych producentów.

W swoim zamyśle Bonny Doon skoncentrowało się na produkcji win z mniej znanych w Stanach Zjednoczonych odmian winogron, inspirowanych tradycjami winiarskimi południowej Francji, takimi jak syrah, grenache czy mourvèdre. Już w 1986 roku na rynek wypuszczono rocznikową wersję (1984) Le Cigare Volant, hołd dla Châteauneuf-du-Pape, która do dziś stanowi jedną z wizytówek marki. Sam Randall Graham zyskał zaś przydomek „Rhone Ranger” za swoje zaangażowanie w popularyzację odmian winogron z Doliny Rodanu w Kalifornii.

Od samego początku, Bonny Doon Vineyard dążyło do wprowadzania innowacji i eksperymentowania w procesie produkcji wina. Również i dziś ich wina charakteryzują się minimalnym użyciem siarki, spontaniczną fermentacją i podejściem niskointerwencyjnym. Przez lata firma wdrażała różnorodne inicjatywy mające na celu minimalizację wpływu na środowisko, takie jak uprawa winorośli bez użycia syntetycznych pestycydów i herbicydów oraz promowanie bioróżnorodności w winnicach. Byli również jednymi z pierwszych, którzy całkowicie pożegnali korek, zastępując go zakrętkami, także w segmencie win premium.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów Bonny Doon Vineyard są oryginalne etykiety, które odzwierciedlają kreatywność i niekonwencjonalne podejście Randalla Grahama do winiarstwa. Każda butelka opowiada unikalną historię, co dodatkowo przyciąga miłośników wina i kolekcjonerów.

Zakaz sprzedaży
Wino Bonny Doon Vineyard Le Cigare Volant
Wino czerwone Wytrawne Stany Zjednoczone 2021
99,00
Nowość
Wino Bonny Doon Vineyard Le Cigare Blanc
Wino białe Wytrawne Stany Zjednoczone 2022
85,00 750 ml
Nowość
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu