Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Binyamina

Binyamina

Binyamina narodziła się z tęsknoty jej właściciela – Josepha Zeltzera – za winiarnią produkującą słodkie wina i likiery.

Ta tęsknota zaprowadziła go do serca Binyaminy, centrum izraelskiego regionu winiarskiego. Miejsce wydawało się idealne, w okolicy rosły obficie rośliny jaśminu, z którego wytwarzano esencje perfum. W 1952 r., gdy fabryka perfum upadła, Zeltzer rozpoczął swoją działalność w jej budynku.

Winiarnia Zeltzera początkowo specjalizowała się w produkcji win słodkich, prostych win stołowych i likierów wytwarzanych wyłącznie z winogron pochodzących z winnic w regionie Binyamina. W tym czasie wszyscy winiarze musieli pracować za pośrednictwem spółdzielni winiarskiej. Pierwszy premier Izraela osobiście interweniował w imieniu Zeltzera, aby uchwalić prawo zezwalające na otrzymywanie niewielkiej ilości winogron do niezależnej produkcji wina. Udało się i z czasem winiarnia stała się znana z wysokiej jakości likierów i brandy produkowanych pod marką Hard Nut Liqueur.

Winiarnia Binyamina kilkukrotnie, aż do połowy lat 90., przechodziła z rąk do rąk. Postrzegana była jako izraelski skarb, w którym spotykają się rolnictwo i przemysł. Po przejęciu przez nowych właścicieli, związanych z branżą filmową, Winiarnia Binyamina poddana została modernizacjom, aby uzyskać surowce najwyższej jakości, zakupić najlepszy sprzęt do produkcji wina i założyć jedną z najlepszych piwnic z beczkami w Izraelu. W 2008 r. Winiarnię Binyamina przejęli kolejni prywatni inwestorzy, którzy dostrzegli jej ogromny potencjał i postanowili kontynuować jej rolę lidera w izraelskim sektorze winiarskim. Do dziś inwestują oni regularnie w winnice, lokale, sprzęt i zasoby ludzkie. Winiarnia Binyamina przeszła długą drogę od czasów, gdy Zeltzer pozyskiwał winogrona wyłącznie z lokalnych winnic. Dziś, ponad sześćdziesiąt lat później, Binyamina otrzymuje wspaniałe winogrona z winnic na całej długości Izraela.

Zakaz sprzedaży
Wino Binyamina Reserve Shiraz
Wino czerwone Wytrawne Izrael 2019
149,00 750 ml
Wegańskie
Wino Binyamina Reserve Cabernet Sauvignon
Wino czerwone Wytrawne Izrael 2019
149,00 750 ml
Wegańskie
Wino Binyamina Moshava Grenache Rose
Wino różowe Wytrawne Izrael 2021
105,00 750 ml
Wegańskie
Wino Binyamina Moshava Chardonnay
Wino białe Wytrawne Izrael 2021
105,00 750 ml
Wegańskie
Wino Binyamina Moshava Cabernet Sauvignon
Wino czerwone Wytrawne Izrael 2020
105,00 750 ml
Wegańskie
Wino Binyamina Teva Shiraz
Wino czerwone Wytrawne Izrael 2021
87,00 750 ml
Wegańskie
Wino Binyamina Teva Cabernet Sauvignon
Wino czerwone Wytrawne Izrael 2021
87,00 750 ml
Wegańskie
Wino Binyamina Teva Merlot
Wino czerwone Wytrawne Izrael 2021
87,00 750 ml
Wegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu