Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Bellingham

Bellingham
Historia Bellingham rozpoczyna się w 1693 r. Wówczas, w posiadłości Bellinchamp („ładne pola”) zasadzono pierwsze 1000 winorośli. Następnie dom przechodził z rodziny na rodzinę aż do 1943 r., kiedy Bernard i Fredagh Podlashuk kupili dworek, rozpoczęli renowację posiadłości, ogrodów i winnic, co zapoczątkowało renesans Bellingham.

Nowi właściciele udali się do Francji i Niemiec, aby przeprowadzić badania nad winem. Po powrocie wypuścili pierwsze wino różowe Cape, następnie Premier Grand Cru, a później pierwszy singiel odmiany shiraz. I tak się zaczęło. Dziś marka Bellingham skupia się na produkcji współczesnych win z dużym wyczuciem miejsca i stylu. W Bellingham wierzy się, że najlepsze wina powstają z najlepszych winogron, dlatego nad ich jakością czuwa się i pielęgnuje na każdym etapie – od winorośli aż po butelkę. Aby zachować naturalne cechy owoców poszczególnych odmian winogron, uprawom w Bellingham poświęca się dużo czasu. Bellingham przywiązuje też dużą wagę do wrażenia w ustach. Stosując metodę minimalnej interwencji i maksymalnej dbałości o szczegóły, Bellingham jest w stanie wyprodukować charakterystyczne, złożone wina. To wszystko powoduje, że wina Bellingham są cenione za jakość i smak.

Duży udział w spektakularnym sukcesie tego miejsca ma główny winiarz, Richard Duckitt, który z winogronami miał do czynienia od dziecka. Dorastał bowiem w winnicach swojego rodzinnego gospodarstwa, a po studiach podjął pracę w piwnicach Kalifornii, w Bordeaux. W 2008 r. dołączył do rodziny Bellingham.
Bellingham jest dumnym członkiem Old Vine Project, organizacji propagującej ochronę terenów Old Vineyard w całej Afryce Południowej. Założony w 2016 r. projekt Old Vine rozrastał się w siłę wraz z Bellingham – pionierem w utrzymywaniu znaczenia starych winorośli i otrzymywanych z nich win.

Zakaz sprzedaży
Wino Bellingham The Bernard Series Syrah
Wino czerwone Republika Południowej Afryki 2020
134,00 750 ml
Wino Bellingham The Bernard Series Chenin Blanc
Wino białe Republika Południowej Afryki 2022
134,00 750 ml
Wino Bellingham Homestead Shiraz
Wino czerwone Republika Południowej Afryki 2020
62,00 750 ml
Wino Bellingham Homestead Sauvignon Blanc
Wino białe Republika Południowej Afryki 2022
62,00 750 ml
Wino Bellingham Homestead Chenin Blanc
Wino białe Republika Południowej Afryki 2021
62,00 750 ml
Wino Bellingham Homestead Chardonnay
Wino białe Republika Południowej Afryki 2021
62,00 750 ml
Wino Bellingham Pear Tree Chenin Blanc
Wino białe Republika Południowej Afryki 2022
35,00 750 ml
Wino Bellingham Big Oak Shiraz
Wino czerwone Republika Południowej Afryki 2021
35,00 750 ml
Wino Bellingham Homestead Pinotage
Wino czerwone Republika Południowej Afryki 2020
62,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu