Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Banfi

Banfi

Choć młoda, bo założona przed niewiele ponad czterema dekadami, Banfi to winiarnia, która zdążyła odnieść już sukces na rynku międzynarodowym za sprawą swoich wyjątkowych win i filozofii towarzyszącej procesowi ich produkcji.

Winiarnia Banfi powstała w 1978 r. na terenie położonym na południe od Montalcino, rozciągającym się aż do granic Val d'Orcia. Banfi znajduje się więc w jednym z najbardziej znanych regionów winiarskich na świecie, Toskanii. Na około jednej trzeciej ziemi uprawiane są winorośle w konstelacji pojedynczych winnic, pozostałą część zajmują gaje oliwne, drzewa owocowe (głównie śliwki), lasy i zarośla.

Jako projekt poświęcony podkreśleniu cennych denominacji dolnego Piemontu, Banfi Piemont stanowi idealne połączenie wielowiekowej tradycji wina musującego i dojrzałości winiarskiej doświadczanej w piwnicach.

Właścicielami winnicy są bracia – John i Harry Mariani. Od samego początku celem mężczyzn było stworzenie najnowocześniejszej, propagującej zaawansowane rozwiązania dostępne w świecie win, produkcji premium.

Rodzina Mariani nawiązała współpracę z Ezio Rivella, jednym z czołowych włoskich enologów. Wiedza eksperta pozwoliła im zrozumieć, że zasobność tutejszych gleb i uprzywilejowane położenie mikroklimatyczne ich posiadłości daje ogromne możliwości zagospodarowania. Dodatkowo w tamtych czasach, bracia postanowili kupić jeszcze Bruzzone, historyczną winiarnię w Piemoncie – założoną w 1860 r. i specjalizującą się w produkcji win musujących. Dziś znana jest jako Banfi Piemonte.

Winiarnia Banfi od początku zaprojektowana była w celu ochrony integralności i bogactwa winogron, wykorzystywała wiedzę z badań, stosowała innowacje. W Bafi zrealizowano wiele projektów badawczych, m.in. dotyczących klonów sangiovese czy składu i starzenia drewna do beczek. Wszystkie te działania służyć miały udoskonaleniu każdej fazy produkcji wina. I tak się stało.

Zakaz sprzedaży
Wino Banfi Brunello di Montalcino
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2015
299,00 750 ml
Wino Banfi Fumaio
Wino białe Wytrawne Włochy 2022
47,00 750 ml
Wino Banfi Le Rime Pinot Grigio
Wino białe Wytrawne Włochy 2022
45,00 750 ml
Wino Banfi Col di Sasso
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2015
55,00 750 ml
Wino Banfi Colle Pino
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2019
55,00 750 ml
Wino Banfi Chianti
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2022
59,00 750 ml
Wino Banfi Chianti Classico
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2021
87,00 750 ml
Wino Banfi Chianti Classico Riserva
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2018
135,00 750 ml
Wino Banfi Rosso di Montalcino
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2019
109,00 750 ml
Wino Banfi Brunello di Montalcino
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2012
299,00 750 ml
Wino Banfi Brunello di Montalcino Riserva Poggio all'Oro
Wino czerwone Wytrawne Włochy 2015
899,00 750 ml
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu