Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Awatere River

Awatere River
Awatere River tworzy gamę win najwyższej jakości z małej apelacji w słynnym na całym świecie regionie winiarskim – Awatere Valley w Marlborough, w Nowej Zelandii. Awatere River wyróżnia szacunek do tradycyjnych metod produkcji. Tu wyznaje się zasadę, że im mniej obsługi, tym lepiej, a winu należy pozwolić się rozwijać z niewielką ilością klarowania lub nawet bez niego. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy samo wino jest na bardzo wysokim poziomie. To wiele mówi o jakości trunków Awatere River.

Na czele Doliny Awatere w Marlborough dumnie stoi góra Tapuae-o-Uenuku – najwyższy szczyt poza Main Divide Nowej Zelandii. Jej lodowce zasilają rzekę Awatere, która wije się przez jedne z najlepszych w Nowej Zelandii krajów winiarskich. W tych idyllicznych wręcz okolicznościach przyrody osiedliła się w 1887 roku rodzina Vavasour, a swoje pierwsze winorośle zasadziła prawie sto lat później, w 1986 roku.

Awatere River to kolekcja wielokrotnie nagradzanych win najwyższej jakości, które odzwierciedlają charakterystyczny terroir aluwialnych równin rzecznych, na których były uprawiane. Tutejsze wina to wymarzony kompan do jedzenia na każdą okazję! Koncentrując się na długości, strukturze i złożoności, Awatere River produkuje wyjątkowe sauvignon blanc, pinot gris, chardonnay, pinot noir, wina musujące produkowane metodą tradycyjną i gewürztraminery z późnego zbioru.

Zakaz sprzedaży
Wino Anna's Way Pinot Noir
Wino czerwone Wytrawne Nowa Zelandia 2017
79,00 750 ml
Wegańskie
Wino Anna's Way Chardonnay
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2019
69,00 750 ml
Wegańskie
Wino Anna's Way Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2022
69,00 750 ml
Wegańskie
Wino Awatere River Chardonnay
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2017
105,00 750 ml
Wegańskie
Wino Awatere River Gewurztraminer Late Harvest
Wino białe Słodkie Nowa Zelandia 2016
159,00 375 ml
Wegańskie
Wino Awatere River Pinot Noir
Wino czerwone Wytrawne Nowa Zelandia 2018
105,00 750 ml
Wegańskie
Wino Awatere River Pinot Gris
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2023
85,00 750 ml
Wegańskie
Wino Awatere River Sauvignon Blanc
Wino białe Wytrawne Nowa Zelandia 2022
85,00 750 ml
Wegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu