Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Ateca

Ateca
Gdzie słoneczne promienie tańczą po stromych zboczach regionu Catalayud, rodzi się historia winnicy Ateca. Aromat dojrzałych winogron garnacha przeplata się z tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. To tu powstaje bestsellerowa etykieta Honoro Vera Garnacha, która łączy w sobie siłę odmiany garnacha z elegancją i kosmopolityzmem.

Winnica Ateca może pochwalić się starymi krzewami, które wrosły w łupkowe gleby pokrywające zbocza saragońskiego miasta Ateca. To tu, w gminie Catalayud, gdzie miasta i miasteczka mają jeszcze korzenie celtyberyjskie, wino zyskuje swoje życie. Wiekowe winnice z dominującym szczepem garnacha trwają przez pokolenia, równoważąc gorzkie doświadczenia historii słodyczą szlachetnego wina.

Garnacha nie bez powodu nazywana jest matką wszystkich odmian – jest energiczna i odporna, pełna owocowych smaków, które łączą się z balsamicznymi kwiatowymi aromatami. Młode czerwone wino Honoro Vera to kwintesencja uwodzicielskiej mocy garnacha. Jego aromaty czarnych jagód i dojrzewanie w beczkach francuskiego dębu potrafią oczarować. Atteca i Atteca Armas, dojrzałe czerwone wina, przedstawiają nuty dojrzałych wiśni, wanilii, kakao i lukrecji.

Próbując win z winnicy Ateca, nie tylko delektujesz swoje zmysły, ale również słuchasz opowieści o tajemnicach wąwozów, murów obronnych i równin, które niegdyś podbił Cyd Waleczny – El Cid Campeador. Odkryj wiekowe dziedzictwo regionu Catalayud razem z Fine Wine!

Zakaz sprzedaży
Wino Honoro Vera Garnacha Magnum
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2018
109,00 1,5l
Wegańskie
Wino Honoro Vera Garnacha
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2021
49,00 750 ml
Wegańskie
Wino Atteca
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2020
95,00 750 ml
Wegańskie
Wino Atteca Armas
Wino czerwone Wytrawne Hiszpania 2021
229,00 750 ml
Wegańskie
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu