Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Agusti Torello Mata

Agusti Torello Mata
150 unikalnych parceli stanowi źródło dla wyjątkowych win i kupaży. Wszystkie zbierane ręcznie w duchu zrównoważonej i organicznej produkcji. Poznajcie i pokochajcie wyjątkowe wina sygnowane przez Agustí Torelló Mata.

Winnice Agustí Torelló Mata znajdują się w historycznym obszarze cava na południe od Barcelony,  zwanym Valls d’Anoia-Foix,  mieszczącym się między Morzem Śródziemnym a górami Montserrat. Geologia danego obszaru i wpływ morza determinują różnorodność gleb o ważnych cechach litologicznych, które kształtują trzy różne obszary uprawy winorośli dla bazowych win Agustí Torelló Mata.

Właścicielem Agusti Torello Mata jest... Agustí Torelló Mata, pochodzący z rodziny krawców i muzyków. Urodził się w Sant Sadurní d'Anoia w 1935 roku, a pracę rozpoczął w wieku 14 lat. Po uzyskaniu pełnoletności otworzył pierwsze laboratorium analizy wina w Sant Sadurní. W 1960 r. ożenił się i rozpoczął życie skoncentrowane wokół cavy. W 1955 r. wyprodukował swoje pierwsze 500 butelek cavy. Przez lata doradzał też i kierował ważnymi firmami w branży. W 1978 r. wyprodukował swoje arcydzieło: KRIPTA, uznane za jedno z najdoskonalszych win musujących na świecie, a sam Agustí Torelló Mata zdobył pozycję jednego z najlepszych winiarzy w kraju.

Swój ogromny sukces Agustí Torelló Mata zawdzięcza szacunkowi do ziemi, uprawom organicznym i starannym, ręcznym zbiorom, które są podstawą przygotowywania tutejszych win.

Z roczną produkcją sięgającą pół miliona butelek cavy i 150 tys. innych win, firma Agustí Torelló Mata jest obecna w ponad 30 krajach, będąc tym samym jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów cavy na świecie.

Obecnie winnicą kierują dzieci Agustí: Àlex, który jest winiarzem, dyrektorem ds. technicznych i uprawy winorośli oraz Gemmy, prawnik i administrator firmy.

Zakaz sprzedaży
Wino Agusti Torello Mata Xarel.lo Vermell
Wino białe Hiszpania 2021
62,00 750 ml
Wino Agusti Torello Mata XIC Xarel lo Organic
Wino białe Hiszpania 2021
51,00 750 ml
Organiczne
Cava Agusti Torello Mata Ubac Brut Gran Reserva Organic
Wino białe Wytrawne Hiszpania 2016
109,00 750 ml
Organiczne
Cava Agusti Torello Mata Rosat Trepat Organic
Wino różowe Wytrawne Hiszpania 2019
100,00 750 ml
Organiczne
Cava Agusti Torello Mata Brut Reserva Organic
Wino białe Wytrawne Hiszpania 2018
86,00 750 ml
Organiczne
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu