Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Abtei Himmerod

Abtei Himmerod
Na pierwszy rzut oka zabudowania klasztoru Abtei Himmerod, ich monumentalność oraz otocznie robią ogromne wrażenie. Potęgowane jest ono jeszcze przez historię opactwa. Klasztor został założony w XII w. na terenie dzisiejszych Niemiec przez samego Bernharda z Clairvaux.

Jednak historia nie była łaskawa dla tego miejsca. Klasztor sekularyzował sam Napoleon, a kolejni właściciele zupełnie nie dbali o mienie. Zabytku nie remontowano, pozwalano, by niszczał, a nawet rozbierano go dla pozyskania cennych surowców, np. miedzi z dachów.

Jednak w XX wieku los Abtei Himmerod odmienił się. W 1919 r. kupili go bracia trapiści. Do klasztoru przybyli niemieccy zakonnicy z Bośni. Ciekawostką jest fakt, że w budynkach klasztoru w 1950 r. przebywali oficerowie Wehrmachtu (w tym kilku generałów i admirałów), tworząc podwaliny pod zbrojne ramię RFN, czyli Bundeswehrę.

Aktualnie, gospodarujący tu mnisi z Hammerod trudnią się turystyką i sprzedażą produktów, których jednak większość nie jest wytwarzana na miejscu. Przykładem takiego produktu jest chociażby piwo sygnowane Himmerod.

Zakaz sprzedaży
Cremant Mosel Edition Abtei Himmerod Riesling
Wino białe Wytrawne Niemcy NV
83,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Weisburgunder
Wino białe Niemcy 2020
51,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Riesling Alte Rebe trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy 2021
53,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Riesling Spatlese lieblich
Wino białe Słodkie Niemcy 2020
51,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Riesling  trocken
Wino białe Wytrawne Niemcy 2021
51,00 750 ml
Wino Edition Abtei Himmerod Riesling feinherb
Wino białe Półwytrawne Niemcy 2021
47,00 750 ml
Bestseller
Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisując się do naszego newslettera otrzymujesz dostęp do fachowej wiedzy, m.in. e-booków i bonusowych materiałów, które wyślemy do Ciebie w pierwszej kolejności. Najświeższe informacje o nowościach w ofercie i trendach gastronomicznych przyjdą prosto na Twoją skrzynkę. Nic Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu