Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Wina Ze Szczepu Azal

Azal to szczep, który występuje w wersji czerwonej (jako azal tinto) i białej (jako azal branco). Większość produkcji stanowią białe wina azal. Ta odmiana winorośli o zielonej skórce występuje głównie w regionie Minho w północno-zachodniej Portugalii, gdzie jest drugim najczęściej uprawianym winogronem po loureiro. Białe wina azal są zwykle świeże, ostre. Mają wysoką kwasowość, którą uwielbiają producenci win Vinho Verde. Wina azal charakteryzują się aromatami zielonego jabłka, cytrusów i pomarańczy. Czerwone wina azal powstają w hiszpańskim regionie La Rioja - jednym z najstarszych regionów winiarskich w tym kraju. Mają średnią kwasowość, jednak wyraźnie owocowy smak z pikantnym finiszem.

Wino Irreversivel Vinho Verde DOC
Wino Białe Wytrawne Portugalia 2019
33,00 750 ml
Wino Monsenhor Vinho Verde DOC
Wino Białe Wytrawne Portugalia 2019
39,00 750 ml

Zapisz się do newslettera

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu