Przejdź do głównej treści
...więcej niż wino

Chateau Saint Aubin

Chateau de Saint Aubin
Około 70 kilometrów na północ od Bordeaux, na 22 hektarach, znajduje się 300-letni zamek z winnicą. Zabytek zlokalizowany jest w malowniczych okolicach, ze wspaniałym widokiem na ujście Żyrondy. Od XIX wieku jest w rękach rodziny Saint-Aubin.

Na wapienno-piaskowej glebie dojrzewają rodzime odmiany: merlot, cabernet franc, carmenère, malbec, cabernet sauvignon i petit verdot. Terroir w połączeniu z różnymi odmianami winorośli pozwala na produkcję wina zrównoważonego i okrągłego, które w pełen elegancji sposób łączy w sobie cechy poszczególnych odmian.

Château to kawał historii Burgudnii. Winnice Château de Saint-Aubin są od lat prowadzone przez firmę Maison Prosper Maufoux. Kadzie i piwnice znajdują się pod budynkiem. Wszystkie wina produkowane i degustowane w Château de Saint-Aubin są sygnowane nazwą posiadłości należącej do rodziny Piffaut.

Château Saint-Aubin rozwija swoje wspaniałe wina zgodnie z wymagającą filozofią zrównoważonej uprawy winorośli. Zespół enologów pozwala w pełni wyrazić osobowość każdego „klimatu”, tak aby terroir został godnie wyeksponowany. Chcąc sprzyjać prawdziwej ekspresji owoców, winifikacja winogron jest łagodna, naturalna, z niewielką jedynie ingerencją z zewnątrz. Dzięki temu powstają tu wina pełne elegancji, świeżości, energii.

Współpraca wyjątkowych terroirów i know-how tworzenia win przyjaznych naturze, pozwala Prosper Maufoux oferować Château de Saint-Aubin wyjątkową gamę białych win należących do najbardziej poszukiwanych apelacji w Burgundii.

Wino Saint Aubin Les Vignes de Saubon Rouge
Wino Czerwone Wytrawne Francja 2019
99,00 750 ml
Armagnac Saint Aubin 1981
Spirytusowe Armaniak Francja
869,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 20 Ans
Spirytusowe Armaniak Francja
365,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 1982
Spirytusowe Armaniak Francja
849,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 10 Ans
Spirytusowe Armaniak Francja
309,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin Blanche Ugni Blanc
Spirytusowe Armaniak Francja
199,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 2 Ans
Spirytusowe Armaniak Francja
209,00 700 ml
Armagnac Saint Aubin 4 Ans
Spirytusowe Armaniak Francja
229,00 700 ml
Wino Saint Aubin L'Acrobate Blanc
Wino Białe Wytrawne Francja 2020
67,00 750 ml
Wino Saint Aubin Les Cigogneaux Blanc Gourmand
Wino Białe Słodkie Francja 2021
69,00 750 ml

Zapisz się do newslettera

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu