Przejdź do głównej treści
Najlepsze wina na każdą okazję

Calvados

Calvados pochodzi z Normandii z północnej Francji, jednak produkowany jest także w innych częściach świata. Trunek ten znany jest też po innymi nazwami, takimi jak apple brandy, cider brandy czy applejack. Calvados powstaje przez destylację cydru, który po tym procesie leżakuje w dębowych beczkach kilka lat (nie krócej niż 24 miesiące). Calvados charakteryzuje się wyraźnym zapachem szarlotki i smakiem dojrzałych jabłek, brzoskwini, wanilii, drewna i karmelu. Zależnie od rocznika występuje w wielu odcieniach: od jasnożółtego do ciemnobursztynowego. Calvados podaje się zwykle w temperaturze pokojowej w typowej koniakówce.

Dobbe Bossard Calvados AOC
Spirytusowe Calvados Francja
139,00 700 ml

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności.
Oświadczam, że jestem pełnoletni(a) i wyrażam zgodę na przedstawienie oferty alkoholowej.
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij

Serwis prezentuje bogatą ofertę napojów alkoholowych oraz akcesoriów sieci Salonów Fine Wine i przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat?

(w przypadku braku zgody lub pełnoletności prosimy o kliknięcie „NIE”)

Fine Wine nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu